Про породу

DanBred (Королівство Данія)

DanBred – це марка і концепт світового масштабу, володіє і керує якою Датський Дослідний Центр зі Свинарства. В організації DanBred ми розвиваємо, продаємо і поширюємо свинячий племінний матеріал від найбільш інноваційної племінної системи в світі. Наші глобальні клієнти отримують перевагу від системи схрещування, яка працює з трьома породами і заснована на понад столітньому аналізі, дослідженні та розробці. Завдяки нашому міцному племінному матеріалу ми створюємо найбільший прогрес і додаткову вартість для виробника продуктів харчування майбутнього.

Середньодобовий приріст тварин на відгодівлі досягає 900 гр. за показником «живо народжених від свиноматки за один опорос» зафіксований показник 14 поросят, конверсія корму - 2,9 кг, а за таким показником як товщина шпику підприємству вдалося досягти показника 1,8 див. Крім високих стандартів генетичного матеріалу необхідно відмітити також таку важливу складову як консалтинг. Багато в чому завдяки консультаціям датських фахівців нам вдалося впровадити на підприємстві стандарти європейського рівня. Думаю, це досить вагомі причини, щоб працювати з генетикою DanBred і надалі.

Датська програма розведення - DanBred

Датська програма племінного розведення та виробництва свиней DanBred існує з 1890-х років.

Концерн DanBred організований данськими виробниками свинини, яким володіє і управляє Датський Науково-дослідний Центр Свинарства. Програма розведення свиней DanBred відповідальна за генетичне поліпшення всіх напрямків роботи і вироблених DanBred продуктів свинарства. Мета DanBred полягає в тому, щоб удосконалювати розведення свиней:

  • для задоволення зростаючих вимог щодо підвищення економічної ефективності виробництва;
  • для створення конкурентоспроможного продукту.

Програма селекції DanBred заснована на даних від всієї популяції свиней і включає результати роботи тварин, їх плодючості і характеристик туші.

Ретельна селекція гарантувала не тільки генетичний прогрес, але і значно підвищила ефективність в цілому. Результат - високопродуктивні тварини з високою багатоплідністю, довговічністю, високою якістю м'яса, низькими втратами при забої і потенціалом для тривалого генетичного розвитку.

Гібридизація DanBred

Програма розведення DanBred складається з двох материнських ліній: Ландрас і Йоркшир (Велика Біла) і батьківського: термінального кнура Дюрок. Ландрас і Йоркшир (Велика Біла) є ідеальними породами, щоб зробити свиноматок. Ці дві породи відрізняються високою плодовитістю, дуже добрими материнськими якостями в поєднанні з відмінною якістю м'яса. Перша помісь материнській лінії є гібридом DanBred (LY/YL). Гібрид DanBred дуже популярна батьківська свиноматка в комерційних стадах. Дослідження показали, що Гібридні свинки DanBred виробляють більше на 1.5 порося за послід, ніж чистокровні свинки Ландрас і Йоркшир. Термінальні кнури в рамках програми розведення DanBred – це кнури Дюрок. Вони показують дуже хороші здібності до спаровування. Дослідження, виконані Датським Науково-дослідним Центром Свинарства, в яких порівнювалися різні комбінації спарювання, показали, що чистий Duroc в якості термінального кнура гарантує кращі економічні результати.

Hypor Maxter (Нідерланди)

Термінальна лінія кнурів породи П'єтрен з швидкими темпами приростів, вільна від гену стрес чутливості, яка пропонує найкращий потенціал росту та якість м’яса.

Порівняльні дослідження продуктивності Hypor Maxter та Німецького П'єтрена.

В межах нового дослідження під патронатом регіонального міністра сільського господарства у Саксонії, Німеччина, були порівняні показники продуктивності двох ліній П'єтрена. Поросята, отримані від Hypor Libra та Hypor Maxter, показали неперевершений потенціал росту порівняно з іншими лініями П'єтрена. Нащадки від Hypor Maxter продемонстрували мінімум на 100 г більші середньодобові прирости у порівнянні зі свинями, отриманими від Німецького П'єтрена, разом з дуже добрими показниками при забої та якості м’яса.

Як і попередні дослідження, результати даного підтверджують, що Hypor Maxter – це лінія породи П'єтрен з дуже високими темпами приросту, яка забезпечує дуже добрі показники якості м’яса відповідно з відсутністю гену стрес чутливості. Кнурі Hypor Maxter забезпечують оптимальні результати для виробників свинини, які хочуть покращити темпи росту у відгодівельних свиней у порівнянні з використання кнурів синтетичних ліній або породи Дюрок. Кнурі Hypor Maxter - ідеальний вибір для ферм з добрим технічним оснащенням, на яких може бути реалізований максимальний потенціал росту нащадків від Hypor Maxter.

Hypor – всесвітньовідома генетична компанія з розведення свиней, що входить до групи «Hendrix Genetics».

Офіційним представником компанії Hypor в Україні є українсько-голландське підприємство ТОВ «Серволюкс-Генетик», яке знаходиться в с. Рожична Оратівського району Вінницької області.

ТОВ «Серволюкс-Генетик» — єдина в Україні ферма-нуклеус зі світовим рівнем селекційної та племінної роботи.

Виробники свинини мають змогу придбати на ринку України високоякісних племінних тварин найбільш прибуткової генетики світу з найвищим статусом здоров’я, а саме:

  • чистопорідних кнурців та свинок породи Велика біла та Ландрас
  • промислову гібридну свинку Hypor Libra F1
  • термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter (самий швидкоростучий П´єтрен у світі)
  • спермопродукцію від термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter

PEN AR LAN (Франція)

Компанія PEN AR LAN була створена Французьким інститутом технології свинарства в 1972 р, для розробки одного з перших синтетичних кнурів в світі. До 1993 року, батьківський хряк P76 був унікальним продуктом компанії PEN AR LAN.

У 1983 р. було створено першу китайсько-європейську синтетичну лінію TIAMESLAN з 50% китайської крові.

У 1985 р відкриття генетиком і засновником компанії PEN AR LAN Жаном Наво гена RN- (Napole).

У 1994 р, після 11 років, не продаючи тварин, а займаючись інтенсивною селекцією, компанія РENARLAN успішно запропонувала на ринок першу в світі КИТАЙСЬКО-ЄВРОПЕЙСЬКУ батьківську свиноматку: NAIMA.

Завдяки високій якості товару, компанія PENARLAN, починаючи з 1996 року, успішно розвивається на міжнародному ринку, особливо в Європі, Північній і Південній Америці.

Продукція PEN AR LAN:

1972: створення кнура P76 Північноамериканський хряк з високим приростом і високими показниками якості м'яса. Середній вік досягнення 115 кг у кнурів P76 в 2008 році склав 148 днів.

2007. Результати контрольного забою свиней, вироблених від кнура P76.

срередьо добовий приріст гр. Витрати корму, корм од. % м'язової тканини
P76 by PEN AR LAN(2004) 1061 2,32 61,64
P76 by PEN AR LAN(2006) 1055 2,33 62,15
% м'язів товщина жиру товщина корейкий
P76 x NAIMA 60,1 14,0 56,6
UNIPORC (1) 60,0 14,6 58,9
(1) 70% становлять свині для забою, вироблених від батьківських кнурів PIETRAIN

2001 рік: створення кнура PEN AR LAN PIETRAIN тип NN Винятково високі показники якості туші і ген стійкості до стресу (результат генетики). Середній вік обраних кнурів PEN AR LAN PIETRAIN при вазі 115 кг в 2008 році склав 162 дня.

2007. Результати контрольного забою свиней, вироблених від кнура PEN AR LAN PIETRAIN типNN

% м'язів товщина жиру товщина корейкий
PEN AR LAN PIETRAIN x NAIMA 60,7 13,9 59,8
UNIPORC (1) 60,0 14,6 58,9
(1) 70% становлять свині для забою, вироблених від батьківських кнурів PIETRAIN

2003: створення кнура NECKAR Комбінація високого приросту і гарної якості туші. Середній вік досягнення 115 кг у вибраних кнурів NECKAR в 2008 році: склав 153 дня.

2007. Результати контрольного забою свиней, вироблених від кнура NECKAR

% м'язів товщина жиру товщина корейкий
PEN AR LAN PIETRAIN x NAIMA 60,2 14,1 57,9
UNIPORC (1) 60,0 14,6 58,9
(1) 70% становлять свині для забою, вироблених від батьківських кнурів PIETRAIN

Інновації прогами NAIMA 2003: створення кнура NECKAR

1) 1983: з'єднання Китайського гена з породами Meishan і Jiaxing.

2) 1985: селекція в галузі підвищення багатоплідності лінії Gallia.

3) Оптимізація ефекту гетерозису.

Метою з'єднання Китайської та Європейської порід є поєднання:

1) Низької смертності ембріонів властивих Китайським породам.

2) Доброю овуляції багатоплідних Європейських порід.

Метою з'єднання Китайської та Європейської порід є поєднання:

1) Низької смертності ембріонів властивих Китайським породам.

2) Доброю овуляції багатоплідних Європейських порід.

Сильні сторони NAIMA

1) Плідність і материнські якості (відлучка більш крупніших поросят).

2) Здоров'я і довголіття (стабілізація на фермі і менші витрати на поповнення).

3) Менше витрати корму та поліпшення якості туші молодняку

NAIMA сьогодні пропонує високий рівень плодючості, репродуктивості, здатності до відлучки, довголіття і якість туші.

JSR Genetics (Великобританія)

Компанія JSR Genetics є найбільшою племінною компанією на території великої Британії, яка включає 7 племінних господарств по всій території країни.

Базові показники генетики JSR Genetics (Великобританія)

  1. Вихід на опорос = 87.2 %
  2. Кількість живонароджених поросят = 13.27 голів
  3. Кількість отьемных поросят від свиноматки = 11.55 голів
  4. Послід / Свиноматка/ Рік = 26.5 голів
До забою Показники від відлучення до забою : 150 днів
Початковий вага 5.97 кг
Фінальна вага на забій 105.688 кг
Середній приріст по всій віковій групі від початкового ваги до забою 664.813гр/доба
Потреба в кормі 244.14 кг
Конверсія корму 2.448176
Поросят получают путем четырех породной гибридизации родительского стада GP уровня.