Свині DanBred

Основною породою свиней, які вирощуються на потужностях ТОВ «Броварська мясна компанія» є порода DanBred.

DanBred – це марка і концепт світового масштабу, володіє і керує якою Датський Дослідний Центр зі Свинарства. Ця програма племінного розведення та виробництва свиней DanBred існує з 1890-х років.

Програма розведення DanBred складається з двох материнських ліній: Ландрас і Йоркшир (Велика Біла) і батьківського: термінального кнура Дюрок.

Ландрас і Йоркшир (Велика Біла) є ідеальними породами для селекції свиноматок. Ці дві породи відрізняються високою плодовитістю, дуже добрими материнськими якостями в поєднанні з відмінною якістю м’яса. Перша помісь материнській лінії є гібридом DanBred (LY/YL). Гібрид DanBred дуже популярна батьківська свиноматка в комерційних стадах. Дослідження показали, що Гібридні свинки DanBred виробляють більше на 1.5 порося за послід, ніж чистокровні свинки Ландрас і Йоркшир.

Кнури в рамках програми розведення DanBred – це кнури Дюрок. Вони показують дуже хороші здібності до спаровування. Дослідження, виконані Датським Науково-дослідним Центром Свинарства, в яких порівнювалися різні комбінації спарювання, показали, що чистий Duroc в якості термінального кнура гарантує кращі економічні результати.

Main img

Переваги породи DanBred

  • Висока кількість живонароджених поросят від одної свиноматки за один опорос (зафіксований показник 14 поросят) та високий рівень виживання поросят.
  • Малий ризик відбраковування як товарного поголів’я, так і свиноматок через проблеми з кінцівками і корпусу.
  • Середньодобовий приріст на відгодівлі досягає 900 гр – скорочує час виробництва до забою і знижує вартість виробництва.
  • Конверсія корму 2,9 кг – включена в ціль селекції для зниження витрат корму на 1 кг приросту у свиней на відгодівлі та зниження собівартості.
  • Високий відсоток виходу пісного м’яса (відсутність сала) – є вирішальним показником при здачі тварин на бойню.

Поради щодо утримання свиней

Ретельна селекція гарантувала не тільки генетичний прогрес, але і значно підвищила ефективність в цілому. Результат – високопродуктивні тварини з високою багатоплідністю, довговічністю, високою якістю м’яса, низькими втратами при забої і потенціалом для тривалого генетичного розвитку. Крім високих стандартів генетичного матеріалу необхідно відмітити також таку важливу складову як консалтинг. Багато в чому завдяки консультаціям датських фахівців нам вдалося впровадити на підприємстві стандарти європейського рівня.